Goodie_case.jpg
goodie.jpg
 

Wyzwanie

Zbudowanie briefu projektowego i nadzór nad realizacją projektu identyfikacji graficznej nowej platformy zniżkowej Goodie.Podejście

 

Kontekst

W 2016 roku Bank Millennium stworzył nową platformę on-line, której podstawową funkcjonalnością jest agregowanie informacji dotyczących aktualnych zniżek, kuponów rabatowych, gazetek promocyjnych itp. w markowych sklepach stacjonarnych, galeriach handlowych i sklepach on-line. Platforma Goodie potrzebowała dobrej identyfikacji wizualnej.


Proces

Nasze zadanie polegało na stworzeniu briefu projektowego, opartego na najważniejszych dla platformy wartościach, uwzględniającego postawy odbiorców i oczekiwania właściciela nowej marki, a następnie wybór studio graficznego, które najlepiej odpowie na sformułowane założenia.

Zrealizowany proces miał kilka etapów, m.in. badanie istniejących na rynku pokrewnych platform i ich języka wizualnego, poszukiwanie inspiracji, definiowanie założeń do projektowania, wyszukanie odpowiednich projektantów graficznych, briefingi realizowane razem z zespołem Goodie. Po dokonaniu wyboru wykonawcy, do naszych zadań należało nadzorowanie realizacji identyfikacji graficznej wraz z elementami budującymi język graficzny aplikacji mobilnej i platformy w wersji desktopowej.


Wynik

W efekcie powstała atrakcyjna, zaprojektowana na najwyższym poziomie identyfikacja wizualna, odzwierciedlająca wartości, na których zależało właścicielowi marki. Autorami są graficy z krakowskiego Studio Otwarte.